Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція розглядає декілька варіантів покращення ефективності роботи підрозділу у протидії піратству в Україні

Про це йшлося сьогодні, 19 вересня, під час конференції щодо протидії піратству в Україні, яка пройшла в рамках медіафоруму «KyїvMediaWeek».

Про результати роботи підрозділу із протидії злочинам, що вчиняються у сфері порушення прав інтелектуальної власності, представники кіберполіції розповіли під час конференції на тему «Боротьба з піратством в Україні: що зроблено - що робити. 2018»

Так, для ефективної роботи правоохоронців у цьому напрямку залишається актуальним взаємодія з правовласниками. Оскільки злочини у сфері інтелектуальної власності є злочинами приватного обвинувачення, для того, аби розпочати розслідування та притягнути винних осіб до відповідальності, необхідно, щоб саме правовласники зверталися до правоохоронних органів з повідомленнями про порушення їх прав.

«Наразі налагоджено взаємодію з рядом правовласників, які відслідковуючи свій контент, повідомляють нам про порушення. З цього моменту ми, як правоохоронці, маємо право розпочинати кримінальне розслідування та документувати факт вчинення злочину», - зазначив представник Департаменту кіберполіції.

Так, у 2018 році працівники Депаратменту кіберполіції задокументували бильше сотні фактів порушень у сфері інтелектуальної власності за якими були розпочаті кримінальні провадження. Наразі слідство за усіма фактами продовжується. Водночас, у 2018 році більше 30 справ цієї категорії вже направлено поліцією до суду.

Крім того, для пришвидшення процедури виявлення та документування таких справ, працівники кіберполіції пропонують напрацювати механізми, за допомогою яких можливо покращити результати протидії піратству. Серед них - посилення відповідальності за порушення прав інтелектуальної власності та закріплення у прокуратурі та судах спеціалістів, які профілюються на злочинах саме цієї категорії. 

Нагадаємо, у серпні кіберполіція викрила організатора найбільшої групи крадіїв платного телеконтенту. Раніше, було викрито піратський сайт, а його організатору - оголошено про підозру.