Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила хакера, що «на замовлення» зламував акаунти у соціальних мережах

Для отримання доступу молодик використовував декілька способів отримання  даних, зокрема, і використання власноруч створених фішингових сайтів. Отриману інформацію – продавав замовникам. Наразі за даним фактом розпочато кримінальне провадження. Вирішується питання щодо оголошення підозри.

Працівники Київського управління Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими поліції Києва, за процесуального керівництва прокурорів Київської міської прокуратури № 8, викрили у такій протиправній діяльності 24-річного киянина.

Кіберполіція встановила: молодик, на закритих хакерських форумах, пропонував хакерські послуги. Серед таких - організація отримання ідентифікаторів доступу до соціальних сторінок, електронних скриньок тощо. Зловмисник оцінював свої послуги в залежності від складності роботи.

Для цього чоловік створював фішингові сторінки зовні схожі на офіційні сторінки реєстрації у соціальних мережах. Посилання на цей ресурс надсилався жертві за допомогою електронної пошти із проханням підтвердити реєстрацію та ввести пароль. Після переходу за посиланням та введення реєстраційних даних, зловмисник отримував інформацію щодо логінів та паролів користувача. Ці дані він і передавав у подальшому замовникам.

Окрім того, на закритих форумах він продавав шкідливе програмне забезпечення типу «stealer». Основною задачею цього типу вірусів є викрадення інформації щодо логінів, паролів та карткових рахунків, які збережені у браузері.

За місцем проживання киянина поліцейські провели обшук. Комп’ютерну техніку, яка належала зловмиснику вилучено. Під час її попереднього огляду працівники кіберполіції встановили, що частину інформації щодо протиправної діяльності хакера було видалено. Відтак, наразі правоохоронці працюють над відновленням втраченої інформації для використання її у якості цифрових доказів.

Кримінальне провадження розпочато за ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) КК України.

Нагадаємо, у березні 2019 року кіберполіція спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні розробила поради щодо захисту персональної інформації від зламу.