Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Кіберполіція викрила злочинну групу у масштабних шахрайських схемах в мережі

Зловмисники для своєї злочинної діяльності створили близько десяти фіктивних фірм. Під виглядом надання послуг із онлайн-продажу сільськогосподарської техніки, вони отримували близько мільйона гривень щомісячно. 

Працівники Київського управління Департаменту кіберполіції та детективи поліції Полтавщини, за процесуального керівництва прокуратури Полтавської області, викрили злочинну групу, до складу якої входило семеро осіб віком від 28 до 44 років. 

Злочинна група діяла протягом останніх кількох років. Зловмисники на інтернет ресурсах поширювали інформацію про продаж дороговартісної сільськогосподарської техніки, ціни на яку значно занижували. Зазвичай їх клієнтами ставали приватні підприємці, які намагалися таким чином зекономити на купівлі техніки, натомість втрачали свої кошти.

Для анонімізації своїх дій зловмисники реєстрували фіктивні підприємства на підставних осіб. З метою приховування слідів злочинної діяльності, під час  адміністрування розрахункових рахунків фіктивних підприємств, використовувалися різні анонімайзери та проксі сервери розташовані у різних країнах світу. 

Також, члени злочинного угрупування використовували різноманітні онлайн сервіси для обліку отриманих коштів, розподілу отриманого прибутку, а також фіксування інформації про майбутніх «клієнтів». Це надавало їм можливість віддалено та швидко коригувати свої дії та у разі виникнення надзвичайних ситуацій, швидко знищити всю доказову базу.

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки. За їх результатами вилучено комп’ютерну техніку, велику кількість додаткових носіїв інформації та чорнові записи учасників злочинної групи. Вилучену техніку направлено на експертизу.

Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні розпочатому за  ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України. Вирішується питання щодо оголошення підозри кожному з учасників злочинної групи. Поліція встановлює осіб, які також могли стати жертвами злочинних дій шахраїв.

Кіберполіція вкотре наголошує на необхідності дотримання правил особистої безпеки під час онлайн-шопінгу, навіть якщо Ви купуєте сільськогосподарську техніку. Відтак, радимо:

- для здійснення дороговартісних покупок радимо використовувати сайти офіційних представництв торгової марки 

- уважно перевіряйте назву необхідного сайту.  Відмінність у назві може означати, що Ви потрапили не на оригінальний ресурс, а на фішинговий сайт 

- Перевірте невідомий номер, банківську картку чи посилання на сумнівний сайт на сайті кіберпліції у розділі «Стоп фрауд». Можливо шахраї вже є у базі кіберполіції

- перед укладанням договору ретельно ознайомлюватися з текстом договору купівлі-продажу, а також читайте на різних ресурсах відгуки та коментарі щодо обраної компанії

- Використовуйте післяплату. Це унеможливить шанси шахраїв заволодіти Вашими коштами

Нагадаємо, 6 березня, кіберполіція запустила кампанію з кібербезпеки. Під час заходу зокрема, було презентовано рекомендації щодо безпечного онлайн-шопінгу.