Вітаємо на офіційному сайті

Кіберполіції України

До завдань кіберполіції входять:

  • Реалізація державної політики в сфері протидії кіберзлочинності Завчасне інформування населення про появу нових кіберзлочинців Впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів Реагування на запити зарубіжних партнерів, які будуть надходити по каналах Національної Цілодобової мережі контактних пунктів

Сергій Демедюк: кіберполіція запроваджує навчальний курс для оперативних працівників поліції

Оперативників навчатимуть основам правильного поводження із комп’ютерною технікою та іншими гаджетами під час їх вилучення на місці вчинення злочину. Про це начальник Департаменту кіберполіції повідомив під час наради керівництва кримінальної поліції України.
За словами Сергія Демедюка, для ефективної протидії злочинності та розкриття злочинів, які вчиняються із застосуванням сучасних технологій та засобів анонімізації, працівники підрозділів кримінальної поліції мають тісно взаємодіяти з кіберполіцією.

«Більшість видів загальнокримінальних злочинів вже здійснюються із застосуванням методів, які використовують кіберзлочинці – це анонімізація, використання зашифрованих каналів зв’язку та передачі даних, а також використання криптовалюти та різних неофіційних платіжних систем для вчинення злочинів, в тому числі – організованих. Тісна взаємодія повинна бути за усіма напрямками діяльності кримінальної поліції для того, щоб ми мали змогу вчасно надати свою допомогу», – зазначив керівник Департаменту кіберполіції.
Він відзначив, що наразі якісна взаємодія вже налагоджена з департаментами карного розшуку, протидії наркозлочинності та захисту економіки Національної поліції України. 
Сергій Демедюк закликав керівників підрозділів кримінальної поліції звертатися до кіберполіції по допомогу у найкоротші строки. Саме від цього буде залежати обсяг інформації, яку зможуть отримати спеціалісти для розкриття вчиненого злочину.
Також він наголосив на необхідності правильного поводження із технікою під час її вилучення та направлення на огляд спеціалістам кіберполіції. Від цього залежить збереження максимуму інформації, а відтак – і документування та розкриття злочину.
«Ми наразі плануємо організувати навчання для працівників оперативних служб – для того, щоб розповісти, як потрібно поводити себе з технікою під час її вилучення та огляду, аби не пошкодити інформацію, яка на ній зберігається», – повідомив керівник Департаменту кіберполіції.
Нагадаємо, кіберполіція підбила підсумки роботи підрозділу
за перше півріччя 2018 року.